Piotr Kamiński

 

Keep your balance!

 

Cześć, mam na imię Piotrek. Studiuję dietetykę w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu, a z samym sportem mam styczność od 7. roku życia. To właśnie wtedy rodzice zapisali mnie na karate w stylu Shotokan. Przygoda z tą dyscypliną trwała 7 lat.

Wiele osób borykających się z problemem nadwagi lub brakiem pewności siebie związanym z wyglądem swojego ciała ulega złudzeniu, że ludzie dobrze zbudowani, regularnie uczęszczający na siłownię czy trenerzy byli tacy od zawsze. Rzadko kiedy jednak doskonała forma fizyczna jest naturalnym darem od losu. Najczęściej jest to wynik długotrwałej, często wieloletniej pracy nad sobą – i tak było w moim przypadku.

Sam przez wiele lat borykałem się z nadwagą, do której doprowadził mnie głównie fatalny styl odżywiania.

Pewnego dnia nadszedł moment, który zapoczątkował pasmo zmian. Spojrzałem w lustro i zobaczyłem osobę, której nie chcę już dłużej oglądać. To właśnie wtedy podjąłem decyzję o rozpoczęciu treningów. Choć nie było to łatwe, już następnego dnia pojawiłem się na siłowni i zacząłem ćwiczyć. Początki były trudne – nie wiedziałem jak korzystać ze sprzętu i czułem się stremowany. Mimo to, zacząłem chodzić na treningi regularnie, samodzielnie starając się znaleźć odpowiednie informacje w Internecie. Tak natknąłem się na trenera personalnego z Łodzi, z którego pomocy postanowiłem skorzystać – i to był strzał w dziesiątkę.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu trenera rezultaty, jakich oczekiwałem, pojawiły się znacznie szybciej. Stałem się pewny siebie i zadowolony ze swojego wyglądu, a kontakt z otoczeniem nie stanowił już problemu. Zrozumiałem, że kluczem do sukcesu nie jest sama aktywność, ale połączenie jej z odpowiednio zbilansowaną dietą. Wytrwałość i zapał pozwoliły mi osiągnąć cel, który stopniowo przerodził się w przyjemność z ćwiczeń.

Krok po kroku moje zainteresowanie sportem siłowo-sylwetkowym i ogólnie rozumianą aktywnością fizyczną przerodziło się z kolei w pasję, a obecnie w zawód. Moją drugą pasją jest dietetyka, a w szczególności dietetyka sportowa.

Przyszedł czas, by po latach nauki i zdobywania doświadczenia podzielić się moją wiedzą z Wami.

Jakie są treningi ze mną? Bezpieczne i efektywne. Profesjonalne, ale naładowane pozytywną energią. Doskonale wiem, że każdy zmienia się na swój sposób i że nie istnieje jedno pewne rozwiązanie, które zadziała tak samo na wszystkich. Nie ma też jednej diety, która będzie dobra dla każdego, ani ćwiczenia, które posiada status cudotwórcy. Wiem, że dróg do obranego celu jest tyle, co osób, które sobie go stawiają.

Właśnie dlatego wyznaję zasadę: KEEP YOUR BALANCE. Najważniejszy jest umiar, najważniejszy jest zdrowy rozsądek, najważniejszy jest balans.

To, co jest dla mnie istotne we współpracy z podopiecznymi, to zorientowanie na wyniki i skuteczność w doborze odpowiednich ćwiczeń i diety. Staram się, by kontakty z klientem rozpatrywać na poziomie interpersonalnym – poznajemy się, uczymy i doskonalimy wzajemnie. Wytrwałość i nieustanny rozwój to wartości, które przyświecają mi w codziennej pracy.

Trenuj ze mną i zacznij pracę nad sobą!

Keep your balance