Blog

Dieta

Jak zmienić nawyki żywieniowe?

W zdrowym ciele zdrowy duch! Każdy, kto zna to przysłowie, doskonale wie, że kluczem do odpowiedniej formy fizycznej są nie tylko ćwiczenia, ale też prawidłowo skomponowana i ściśle przestrzegana dieta. Niestety na drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki staje nam jeden podstawowy, a zarazem bardzo złożony problem. Są nim złe nawyki żywieniowe, które skutecznie oddalają nas od postawionego sobie celu. Co więc zrobić, by złe nawyki żywieniowe zamienić w dobre?

czytaj dalej

Trening

Co wybrać – trening tlenowy czy beztlenowy?

Aktywność fizyczna sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu i pozwala osiągać stawiane sobie przez nas cele. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że rodzaj treningu, jaki wykonujemy, może utrudniać nam dotarcie do obranego celu. Dzieje się tak, gdy wykonujemy ćwiczenia niedostosowane do naszych możliwości. Co więc zrobić, żeby ułożyć prawidłowy plan treningowy?

czytaj dalej

Zdrowie

Ćwiczenia na kręgosłup, które pozwolą pozbyć się bólu pleców

Ból pleców potrafi znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Niestety, dotyka nas coraz częściej – przez siedzący tryb życia, wykonywaną pracę i nadmiar obowiązków. Aby się z nim zmierzyć i cieszyć prawidłową postawą oraz zdrowym kręgosłupem, wystarczy wykonywać regularnie kilka prostych ćwiczeń. Efekty pojawią się niemal natychmiast!

czytaj dalej

Dieta

Co jeść po treningu? 6 porad dietetyka

Na dobrą kondycję fizyczną zdrowie i atrakcyjny wygląd składa się kilka uzupełniających się czynników. Częstym błędem osób, które dopiero rozpoczynają treningi, jest niewłaściwy sposób odżywiania lub całkowita rezygnacja z posiłków po ćwiczeniach. Tymczasem, dostarczanie organizmowi odpowiednich składników odżywczych po wysiłku przez dobrze zbilansowaną dietę jest również ważne, jak sama aktywność fizyczna.

czytaj dalej

Trening

Pierwsza wizyta na siłowni – rzeczy, które warto wiedzieć przed treningiem

Właśnie zaczynasz swoją przygodę z siłownią? Doskonale trafiłeś! Z pewnością zadajesz sobie wiele pytań o to, jak przygotować się do pierwszej wizyty na siłowni. Nie wiesz, który klub wybrać i co masz ze sobą zabrać na trening? A może zastawiasz się, czy warto porozmawiać z recepcją lub instruktorem? Poniżej kilka praktycznych wskazówek, które już na początku pomogą Ci uniknąć wielu błędów. Ćwicz i czuj się komfortowo już podczas pierwszej wizyty na siłowni!

czytaj dalej

Motywacja

Ważenie czy mierzenie obwodów – jak lepiej sprawdzić efekty diety i planu treningowego?

Jak mierzyć nasze efekty treningowe? To pytanie często pojawia się po kilku tygodniach ćwiczeń. Czy wystarczy subiektywna ocena odbicia w lustrze? Czy też w związku z tym należy dokonywać pomiarów wagi lub obwodów? Monitorowanie efektów zarówno swoich starań na siłowni, jak i tych w kuchni jest wymagające. Zanim zniechęcimy się brakiem spadku wagi, warto zapoznać się ze sposobami mierzenia rezultatów swojej diety i planu treningowego.

czytaj dalej

Trening

Plank skuteczną metodą na płaski brzuch i smukłą talię?

Czy wykonując ćwiczenia na mięśnie brzucha, spowodujemy, że stanie się on atrakcyjny? Niestety nie do końca. Na pewno go wzmocnimy i jest spora szansa, że nie będą nas bolały plecy (jeśli ból takowy występuje). Nie na próżno mówi się, że „brzuch robimy w kuchni”. Zbilansowana dieta i odpowiednia ilość kalorii to najlepsza i najkrótsza droga do płaskiego brzucha. Wprowadzenie ćwiczeń natomiast poprawi jego wygląd, a nawet pomoże wyrobić tzw. kratę. Jeśli w kompozycji ciała nazbierało się trochę tkanki tłuszczowej, a zwłaszcza w okolicach wspomnianej wcześniej partii ciała, to należy najpierw się jej pozbyć, a dopiero później rzeźbić mięśnie. Należy przy tym pamiętać, że bez odpowiedniego żywienia, żadne ćwiczenią na brzuch nie spowodują poprawy jego wyglądu. Dieta i trening idą w parze, a więcej o tym można przeczytać w artykule Co jest ważniejsze przy redukcji masy – dieta czy ćwiczenia?

czytaj dalej

Poznaj mnie lepiej