Blog

Motywacja

Co jest ważniejsze przy redukcji masy – dieta czy ćwiczenia?

W końcu nadchodzi ten dzień, w którym postanawiamy zadbać o własne zdrowie i sylwetkę. Skoro się spotkaliśmy, to znaczy, że u Ciebie właśnie taki dzień następuje lub już nastąpił. Pojawia się wtedy pozornie trudne pytanie – co jest ważniejsze dieta, czy ćwiczenia? Z artykułu dowiedz się jak skutecznie połączyć obie kwestie, by szybko się nie zniechęcić i osiągać ciągły progres. Na potrzeby tego artykułu przyjmijmy, że nie mamy konkretnych zaleceń od lekarza oraz dietetyka i nie borykamy się z kontuzjami i schorzeniem typu: hashimoto, cukrzyca, czy otyłość.

czytaj dalej

Trening

Plan treningowy – jak ułożyć i stosować, aby osiągnąć swój cel?

Znając już podstawowe plany treningowe czas najwyższy byśmy samodzielnie mogli je tworzyć. Ten artykuł pomoże również osobom, które zastanawiają się, czy warto kupić plan treningowy. Ułożenie schematu ćwiczeń nie jest wcale trudne, jednak wymaga wprawy i dokładności. Jeśli zdecydujemy się na zapłacenie za to innemu trenerowi, należy zwrócić uwagę, ile kosztuje plan treningowy. Ceny wahają się od 50 do 250 zł. Unikałbym tych najtańszych. Ich cena świadczy raczej o drugorzędnym podejściu do zawodu trenera. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Jak wybrać odpowiedniego trenera personalnego? Jeśli jednak chcesz nauczyć się samodzielnie tworzyć plany treningowe, przeczytaj poniższy tekst. W tym artykule skupię się na następujących planach: na masę mięśniową, na wytrzymałość mięśniową, do wykonania w domu. Wytłumaczę również, dlaczego nie ma czegoś takiego jak plan na redukcję tkanki tłuszczowej i dlaczego najważniejsza jest w tym wszystkim dieta. Zaczynamy!

czytaj dalej

Motywacja

Jak wybrać odpowiedniego trenera personalnego?

Cześć, w dzisiejszym artykule podpowiem Ci, jak wybrać trenera personalnego. Dowiesz się, czym powinien się on charakteryzować i czego możesz od niego oczekiwać. Uzyskasz również informacje na temat tego, jak powinien się on zachowywać i w jaki sposób wygląda dobra współpraca na tym polu. Biorąc pod uwagę, jak często można spotkać np. w Internecie ogłoszenia o tego typu treningach, odpowiedzi na te pytania mogą okazać się nieocenione. Trener personalny jest obecnie jednym z najpopularniejszych zawodów w Polsce. Chociaż nie jest on prawnie uregulowany, gdyż każdy może nazwać się trenerem, to wbrew temu można wybrać właściwie. Kwestię tę reguluje ustawa z 13 czerwca 2013 roku, która – w dużym uproszczeniu – mówi, że osoby pracujące w klubach, będących poza współzawodnictwem sportowym organizowanym przez Polski Związek Sportowy, nie potrzebują pracowników z oficjalnymi kwalifikacjami do objęcia stanowiska trenerskiego i instruktorskiego. Daje to potencjalnemu klientowi spore możliwości wyboru, ale zwiększa też ryzyko skorzystania z usług osoby, której powinno się unikać. Jeśli jednak będziesz kierować się zasadami, o których zaraz napiszę, to ryzyko nieudanej współpracy z trenerem znacznie zmaleje.

czytaj dalej

Trening

Instrukcja obsługi Keep Your Balance

Jak zacząć ze mną współpracę? Zastanawiasz się nad współpracą ze mną, ale nie wiesz od czego zacząć? Co zrobić by wypaść profesjonalnie, pewnie siebie a jednocześnie być na luzie? Doskonale Cię rozumiem, bo sam byłem w takiej sytuacji kilka lat temu. Pomimo tego, że byłem gotowy do podjęcia współpracy z trenerem personalnym, odkładałem pierwszą wizytę w nieskończoność, bo nie wiedziałem czego się spodziewać, oczekiwać i jak będzie wyglądał cały proces prowadzący do pierwszego treningu. Jeśli masz takie same wątpliwości to z pomocą przychodzi dzisiejszy krótki artykuł, w którym dostaniesz „instrukcję obsługi mnie jako trenera

czytaj dalej

Poznaj mnie lepiej