Blog

Motywacja

Ważenie czy mierzenie obwodów – jak lepiej sprawdzić efekty diety i planu treningowego?

Jak mierzyć nasze efekty treningowe? To pytanie często pojawia się po kilku tygodniach ćwiczeń. Czy wystarczy subiektywna ocena odbicia w lustrze? Czy też w związku z tym należy dokonywać pomiarów wagi lub obwodów? Monitorowanie efektów zarówno swoich starań na siłowni, jak i tych w kuchni jest wymagające. Zanim zniechęcimy się brakiem spadku wagi, warto zapoznać się ze sposobami mierzenia rezultatów swojej diety i planu treningowego.

czytaj dalej

Motywacja

Co jest ważniejsze przy redukcji masy – dieta czy ćwiczenia?

W końcu nadchodzi ten dzień, w którym postanawiamy zadbać o własne zdrowie i sylwetkę. Skoro się spotkaliśmy, to znaczy, że u Ciebie właśnie taki dzień następuje lub już nastąpił. Pojawia się wtedy pozornie trudne pytanie – co jest ważniejsze dieta, czy ćwiczenia? Z artykułu dowiedz się jak skutecznie połączyć obie kwestie, by szybko się nie zniechęcić i osiągać ciągły progres. Na potrzeby tego artykułu przyjmijmy, że nie mamy konkretnych zaleceń od lekarza oraz dietetyka i nie borykamy się z kontuzjami i schorzeniem typu: hashimoto, cukrzyca, czy otyłość.

czytaj dalej

Motywacja

Jak wybrać odpowiedniego trenera personalnego?

Cześć, w dzisiejszym artykule podpowiem Ci, jak wybrać trenera personalnego. Dowiesz się, czym powinien się on charakteryzować i czego możesz od niego oczekiwać. Uzyskasz również informacje na temat tego, jak powinien się on zachowywać i w jaki sposób wygląda dobra współpraca na tym polu. Biorąc pod uwagę, jak często można spotkać np. w Internecie ogłoszenia o tego typu treningach, odpowiedzi na te pytania mogą okazać się nieocenione. Trener personalny jest obecnie jednym z najpopularniejszych zawodów w Polsce. Chociaż nie jest on prawnie uregulowany, gdyż każdy może nazwać się trenerem, to wbrew temu można wybrać właściwie. Kwestię tę reguluje ustawa z 13 czerwca 2013 roku, która – w dużym uproszczeniu – mówi, że osoby pracujące w klubach, będących poza współzawodnictwem sportowym organizowanym przez Polski Związek Sportowy, nie potrzebują pracowników z oficjalnymi kwalifikacjami do objęcia stanowiska trenerskiego i instruktorskiego. Daje to potencjalnemu klientowi spore możliwości wyboru, ale zwiększa też ryzyko skorzystania z usług osoby, której powinno się unikać. Jeśli jednak będziesz kierować się zasadami, o których zaraz napiszę, to ryzyko nieudanej współpracy z trenerem znacznie zmaleje.

czytaj dalej

Poznaj mnie lepiej