Blog

Trening

Popularne rodzaje treningów – przegląd

Dzisiaj omówię skuteczne typy treningów, które można wykonywać na siłowni. Wyróżnia się wiele metod treningowych jak, trening obwodowy, cardio, interwałowy, funkcjonalny, czy trening na masę. Jednak nie sposób omówić wszystkich w jednym artykule.

czytaj dalej

Trening

Do czego służy i jak prowadzić dziennik treningowy?

Regularna aktywność fizyczna to pierwszy krok do uzyskania wymarzonej formy. Ruch pozwala nam zrzucić zbędne kilogramy, wyrzeźbić ciało i czuć się dobrze z samym sobą. Poprawie ulega nasze samopoczucie, wracają siły i chęci do dalszego działania. Co można zrobić, by usystematyzować treningi i na bieżąco kontrolować postępy? Pomóc może nam w tym dziennik treningowy.

czytaj dalej

Trening

Trening izometryczny – zalety i przykłady ćwiczeń

Jednymi z najpopularniejszych ćwiczeń, które mają za zadanie wzmocnienie mięśni są ćwiczenia izometryczne polegające na naprzemiennym rozluźnianiu i napinaniu mięśni. Trening izometryczny pozwoli nam wzmocnić całe ciało. Dodatkowym atutem ćwiczeń izometrycznych jest to, że mogą być one wykonywane przez każdego.

czytaj dalej

Trening

Jak znaleźć motywację do ćwiczeń i jej nie stracić?

Ćwiczenia i zdrowy tryb życia to kluczowe elementy, prowadzące do samoakceptacji. Dzieje się tak dlatego, że dzięki nim czujemy się lepiej we własnym ciele. Prezencja fizyczna towarzyszy nam na co dzień – nic więc dziwnego, że chcemy wyglądać atrakcyjnie i być pewni siebie.

czytaj dalej

Trening

Najlepsze ćwiczenia na barki – 3 propozycje treningu

W dzisiejszym artykule przedstawię dwie kombinacje treningowe na szerokie barki. Są one zdrowe i skuteczne w budowie tej grupy mięśniowej, a w dodatku doskonale angażują całą ich strukturę. Jeden trening należy wykonać na siłowni a drugi w domu. Warto zapoznać się z tymi ćwiczeniami i polepszyć kondycję swoich barków.

czytaj dalej

Trening

Trening FBW, czyli klasyczna szkoła budowania mięśni dla każdego

Trening całego ciała, czyli Full Body Workout (FBW) to jedna z najlepszych metod uzyskania wymarzonej muskulatury. To również jeden z najczęściej wybieranych i najpopularniejszych treningów na całym świecie – uwielbiany zarówno przez zaawansowanych sportowców, jak i przez początkujących. Sprawdź, czy trening FBW jest dla Ciebie i jaki wariant powinieneś wybrać!

czytaj dalej

Trening

Ile razy w tygodniu ćwiczyć i jakie są konsekwencje braku ruchu?

Aktywność fizyczna wpływa na nasze samopoczucie, wygląd i zdrowie całego organizmu. Osoby ćwiczące regularnie cieszą się znacznie większą witalnością niż te, które prowadzą siedzący tryb życia. Właśnie dlatego, nawet gdy nie mamy zbyt wiele czasu, powinniśmy w ciągu tygodnia stale znajdować choćby kilka chwil na ćwiczenia. W nagrodę czeka wymarzona sylwetka, zapas energii, a nawet… zapał do pracy. Ile razy w tygodniu powinniśmy więc ćwiczyć, by znaleźć dla siebie optymalny tryb?

czytaj dalej

Poznaj mnie lepiej