Blog

Trening

Co wybrać – trening tlenowy czy beztlenowy?

Aktywność fizyczna sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu i pozwala osiągać stawiane sobie przez nas cele. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że rodzaj treningu, jaki wykonujemy, może utrudniać nam dotarcie do obranego celu. Dzieje się tak, gdy wykonujemy ćwiczenia niedostosowane do naszych możliwości. Co więc zrobić, żeby ułożyć prawidłowy plan treningowy?

czytaj dalej

Trening

Ćwiczenia na kręgosłup, które pozwolą pozbyć się bólu pleców

Ból pleców potrafi znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Niestety, dotyka nas coraz częściej – przez siedzący tryb życia, wykonywaną pracę i nadmiar obowiązków. Aby się z nim zmierzyć i cieszyć prawidłową postawą oraz zdrowym kręgosłupem, wystarczy wykonywać regularnie kilka prostych ćwiczeń. Efekty pojawią się niemal natychmiast!

czytaj dalej

Trening

Pierwsza wizyta na siłowni – rzeczy, które warto wiedzieć przed treningiem

Właśnie zaczynasz swoją przygodę z siłownią? Doskonale trafiłeś! Z pewnością zadajesz sobie wiele pytań o to, jak przygotować się do pierwszej wizyty na siłowni. Nie wiesz, który klub wybrać i co masz ze sobą zabrać na trening? A może zastawiasz się, czy warto porozmawiać z recepcją lub instruktorem? Poniżej kilka praktycznych wskazówek, które już na początku pomogą Ci uniknąć wielu błędów. Ćwicz i czuj się komfortowo już podczas pierwszej wizyty na siłowni!

czytaj dalej

Trening

Plank skuteczną metodą na płaski brzuch i smukłą talię?

Czy wykonując ćwiczenia na mięśnie brzucha, spowodujemy, że stanie się on atrakcyjny? Niestety nie do końca. Na pewno go wzmocnimy i jest spora szansa, że nie będą nas bolały plecy (jeśli ból takowy występuje). Nie na próżno mówi się, że „brzuch robimy w kuchni”. Zbilansowana dieta i odpowiednia ilość kalorii to najlepsza i najkrótsza droga do płaskiego brzucha. Wprowadzenie ćwiczeń natomiast poprawi jego wygląd, a nawet pomoże wyrobić tzw. kratę. Jeśli w kompozycji ciała nazbierało się trochę tkanki tłuszczowej, a zwłaszcza w okolicach wspomnianej wcześniej partii ciała, to należy najpierw się jej pozbyć, a dopiero później rzeźbić mięśnie. Należy przy tym pamiętać, że bez odpowiedniego żywienia, żadne ćwiczenią na brzuch nie spowodują poprawy jego wyglądu. Dieta i trening idą w parze, a więcej o tym można przeczytać w artykule Co jest ważniejsze przy redukcji masy – dieta czy ćwiczenia?

czytaj dalej

Trening

Plan treningowy – jak ułożyć i stosować, aby osiągnąć swój cel?

Znając już podstawowe plany treningowe czas najwyższy byśmy samodzielnie mogli je tworzyć. Ten artykuł pomoże również osobom, które zastanawiają się, czy warto kupić plan treningowy. Ułożenie schematu ćwiczeń nie jest wcale trudne, jednak wymaga wprawy i dokładności. Jeśli zdecydujemy się na zapłacenie za to innemu trenerowi, należy zwrócić uwagę, ile kosztuje plan treningowy. Ceny wahają się od 50 do 250 zł. Unikałbym tych najtańszych. Ich cena świadczy raczej o drugorzędnym podejściu do zawodu trenera. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Jak wybrać odpowiedniego trenera personalnego? Jeśli jednak chcesz nauczyć się samodzielnie tworzyć plany treningowe, przeczytaj poniższy tekst. W tym artykule skupię się na następujących planach: na masę mięśniową, na wytrzymałość mięśniową, do wykonania w domu. Wytłumaczę również, dlaczego nie ma czegoś takiego jak plan na redukcję tkanki tłuszczowej i dlaczego najważniejsza jest w tym wszystkim dieta. Zaczynamy!

czytaj dalej

Trening

Instrukcja obsługi Keep Your Balance

Jak zacząć ze mną współpracę? Zastanawiasz się nad współpracą ze mną, ale nie wiesz od czego zacząć? Co zrobić by wypaść profesjonalnie, pewnie siebie a jednocześnie być na luzie? Doskonale Cię rozumiem, bo sam byłem w takiej sytuacji kilka lat temu. Pomimo tego, że byłem gotowy do podjęcia współpracy z trenerem personalnym, odkładałem pierwszą wizytę w nieskończoność, bo nie wiedziałem czego się spodziewać, oczekiwać i jak będzie wyglądał cały proces prowadzący do pierwszego treningu. Jeśli masz takie same wątpliwości to z pomocą przychodzi dzisiejszy krótki artykuł, w którym dostaniesz „instrukcję obsługi mnie jako trenera

czytaj dalej

Poznaj mnie lepiej