Blog

Dieta

Grill w stylu fit – 5 propozycji dietetycznych potraw

Grill kojarzy nam się najczęściej z ociekającymi tłuszczem, mięsnymi potrawami, które spożywamy na świeżym powietrzu w letnie miesiące. Fani grilla nie muszą jednak rezygnować ze swoich upodobań, jeśli chcą przejść na dietę i praktykować zdrowy tryb życia. Potrawy z grilla mogą być tak samo smaczne, jak i zdrowe.

czytaj dalej

Dieta

6 rzeczy, które warto wiedzieć na temat węglowodanów

Zarówno dbając o linię, jak i prowadząc aktywny tryb życia, powinniśmy polegać na zbilansowanej i zdrowej diecie, która będzie towarzyszyć nam każdego dnia. Jednym z najważniejszych elementów diety są węglowodany – wielu z nas (nawet najbardziej aktywnych) nie wie jednak, co w rzeczywistości kryje się za tym pojęciem.

czytaj dalej

Dieta

4 sprawdzone i smaczne przepisy na owsiankę

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i podstawa zdrowej diety. Jednym z najpopularniejszych dań śniadaniowych jest klasyczna i prosta w wykonaniu owsianka, którą można spożywać o każdej porze dnia (również w formie lekkiego lunchu, obiadu czy kolacji).

czytaj dalej

Dieta

W jaki sposób zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu?

Wodę zaliczamy do niezbędnych składników codziennej diety, ze względu na to, iż zapotrzebowanie na nią jest zdecydowanie większe od możliwości jej wytworzenia. Zawartość wody w organizmie wynosi ok. 60% u osób dorosłych oraz 50% u osób starszych, więc by nasze ciało i umysł funkcjonowały w pełni sił, powinniśmy utrzymywać minimalny próg nawodnienia na tym właśnie poziomie.

czytaj dalej

Dieta

Rola tłuszczów w diecie – co warto wiedzieć na ich temat?

Przechodząc na dietę, powinniśmy zadbać o to, by była ona zrównoważona, dostosowana do stylu życia i predyspozycji zdrowotnych. Prawidłowo skonstruowany jadłospis powinien dostarczać w odpowiednich proporcjach węglowodany, białko oraz tłuszcze. Zdarza się, że osoby, które chcą schudnąć, wykluczają z diety tłuszcze lub węglowodany

czytaj dalej

Dieta

Jak zmienić nawyki żywieniowe?

W zdrowym ciele zdrowy duch! Każdy, kto zna to przysłowie, doskonale wie, że kluczem do odpowiedniej formy fizycznej są nie tylko ćwiczenia, ale też prawidłowo skomponowana i ściśle przestrzegana dieta. Niestety na drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki staje nam jeden podstawowy, a zarazem bardzo złożony problem. Są nim złe nawyki żywieniowe, które skutecznie oddalają nas od postawionego sobie celu. Co więc zrobić, by złe nawyki żywieniowe zamienić w dobre?

czytaj dalej

Dieta

Co jeść po treningu? 6 porad dietetyka

Na dobrą kondycję fizyczną zdrowie i atrakcyjny wygląd składa się kilka uzupełniających się czynników. Częstym błędem osób, które dopiero rozpoczynają treningi, jest niewłaściwy sposób odżywiania lub całkowita rezygnacja z posiłków po ćwiczeniach. Tymczasem, dostarczanie organizmowi odpowiednich składników odżywczych po wysiłku przez dobrze zbilansowaną dietę jest również ważne, jak sama aktywność fizyczna.

czytaj dalej

Poznaj mnie lepiej