Blog

Dieta

W jaki sposób zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu?

Wodę zaliczamy do niezbędnych składników codziennej diety, ze względu na to, iż zapotrzebowanie na nią jest zdecydowanie większe od możliwości jej wytworzenia. Zawartość wody w organizmie wynosi ok. 60% u osób dorosłych oraz 50% u osób starszych, więc by nasze ciało i umysł funkcjonowały w pełni sił, powinniśmy utrzymywać minimalny próg nawodnienia na tym właśnie poziomie.

czytaj dalej

Trening

Jak znaleźć motywację do ćwiczeń i jej nie stracić?

Ćwiczenia i zdrowy tryb życia to kluczowe elementy, prowadzące do samoakceptacji. Dzieje się tak dlatego, że dzięki nim czujemy się lepiej we własnym ciele. Prezencja fizyczna towarzyszy nam na co dzień – nic więc dziwnego, że chcemy wyglądać atrakcyjnie i być pewni siebie.

czytaj dalej

Dieta

Rola tłuszczów w diecie – co warto wiedzieć na ich temat?

Przechodząc na dietę, powinniśmy zadbać o to, by była ona zrównoważona, dostosowana do stylu życia i predyspozycji zdrowotnych. Prawidłowo skonstruowany jadłospis powinien dostarczać w odpowiednich proporcjach węglowodany, białko oraz tłuszcze. Zdarza się, że osoby, które chcą schudnąć, wykluczają z diety tłuszcze lub węglowodany

czytaj dalej

Trening

Najlepsze ćwiczenia na barki – 3 propozycje treningu

W dzisiejszym artykule przedstawię dwie kombinacje treningowe na szerokie barki. Są one zdrowe i skuteczne w budowie tej grupy mięśniowej, a w dodatku doskonale angażują całą ich strukturę. Jeden trening należy wykonać na siłowni a drugi w domu. Warto zapoznać się z tymi ćwiczeniami i polepszyć kondycję swoich barków.

czytaj dalej

Trening

Trening FBW, czyli klasyczna szkoła budowania mięśni dla każdego

Trening całego ciała, czyli Full Body Workout (FBW) to jedna z najlepszych metod uzyskania wymarzonej muskulatury. To również jeden z najczęściej wybieranych i najpopularniejszych treningów na całym świecie – uwielbiany zarówno przez zaawansowanych sportowców, jak i przez początkujących. Sprawdź, czy trening FBW jest dla Ciebie i jaki wariant powinieneś wybrać!

czytaj dalej

Trening

Ile razy w tygodniu ćwiczyć i jakie są konsekwencje braku ruchu?

Aktywność fizyczna wpływa na nasze samopoczucie, wygląd i zdrowie całego organizmu. Osoby ćwiczące regularnie cieszą się znacznie większą witalnością niż te, które prowadzą siedzący tryb życia. Właśnie dlatego, nawet gdy nie mamy zbyt wiele czasu, powinniśmy w ciągu tygodnia stale znajdować choćby kilka chwil na ćwiczenia. W nagrodę czeka wymarzona sylwetka, zapas energii, a nawet… zapał do pracy. Ile razy w tygodniu powinniśmy więc ćwiczyć, by znaleźć dla siebie optymalny tryb?

czytaj dalej

Poznaj mnie lepiej